Kot drapie słupek bo ma pazurki

Jak drapie nasz brytyjczyk. Wszyscy wiemy, że nasze koty brytyjskie są dokładnie takie jak ich miejsce pochodzenia. Dystyngowane z krwi i leniwe z wyboru.

Drapak dla kota brytyjskiego

Lubią drogi żwirek i wyściełane atłasem legowisko. Do kuwety chodzą tylko piechotą. Ich miska musi być conajmniej platynowa.

A szczotkę akceptują, o ile szczotkująca osoba ma ku temu kwalifikacje.

Przy wyborze tego wyjątkowego przyjaciela warto zwrócić uwagę na dobrą hodowlę kotów brytyjskich. Dobry hodowca na pewno podzieli się swoją wiedzą, powie jak karmić kota, dbać o potrzeby kota oraz wyposaży małego mruczka w wyprawkę.

Gdy decydujemy się na nowego przyjaciela z miauczącego gatunku, często zadajemy sobie pytanie jaka ilość kotów w domu jest prawidłowa. Aż chciałby się odpowiedzieć na to pytanie, że kotów w domu nigdy za wiele lecz nie jest to takie proste. Koty jako zwierzęta terytorialne dobrze się czują w towarzystwie innych kotów, pod warunkiem, że je zaakceptują.

Warto dlatego rozważyć przyjęcie do domu od razu dwóch kociaków. Korzyści z takiego układu są dość dobre. Dwa dorastające z sobą koty mają okazję bawić się wspólnie i wspólnie nabywać kocich umiejętności. Mają zawsze towarzystwo i dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zaistnienia takich problemów behawioralnych jak lękowość. Dodatkowo koty, które mogą spożytkować swoją energię w zabawie z innym kotem, będą mniej szaleć z opiekunem oraz na jego częściach dekoracyjnych mieszkania takich jak firanki, zasłony i półki z figurkami gwardii królewskiej.

Jak należy opiekować się kotem brytyjskim?

Przyjęcie nowego puchatego członka rodziny to nie lada wyzwanie. Potrzeby kota brytyjskiego są o wiele bardziej skomplikowane, niż one same prezentują to na zdjęciach, dostojnie rozłożone na posłaniu. opiekunowie często zastanawiają się jak umilić życie kota wśród ludzi i jak sprawić, żeby jego przestrzeń bardziej odpowiadała zaspokajaniu jego potrzeb. Wsród najważniejszych możemy wymienić:

  1. Miejsce do spania – mimo, iż to król brytyjczyk sam wybiera swoje miejsce drzemki, to dobrze jest mu zapewnić taki obszar, gdzie będzie mógł ją odbyć w spokoju. Jeśli w domu są inne zwierzęta lub małe dzieci, to kot zapewne doceni wygodne miejsce na wysokości. W tym celu może posłużyć wysoki, stabilny drapak lub półka dla kota montowana na ścianie.
  2. Woda – kot lubi mieć dostęp do świeżej wody przez całą dobę. Kot jako drapieżnik lubi szukać swoich zasobów. Każdy opiekun kota wie, że nieopatrznie porzucona szklanka z wodą może stać się szybko poidełkiem. Idealnym i nowoczesnym rozwiązaniem są kocie fontanny, które sączą świeżą wodę cały czas i dlatego futrzaści uwielbiają z nich korzystać
  3. Jedzenie – jako urodzone drapieżniki koty uwielbiają mięso i jest to ich główny składnik żywieniowy. Jakość kupionego jedzenia jest ogromie ważna dla dobrostanu kota. Suchy pokarm powinien być jedynie dodatkiem w diecie, dlatego iż koty dużą część wody w organizmie czerpią z jedzenia. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych jakościowo karm z dużą zawartością mięsa. Można też spróbować pierwotnego odżywiania opartego na surowym mięsie zwanego BARF.
  4. Kuweta – powinna być na tyle duża, aby kot mógł w się w niej swobodnie poruszać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirku. Wybór odpowiedniego żwirku często należy do kota, a nie do opiekuna. Nie zdziwcie się moi mili, gdy wasz mruczek nie będzie chciał używać wybranego przez was żwirku. Cierpliwie wypróbujcie inne opcje.
  5. Zabawa – mimo iż koty odpoczywają większą część dnia, to jest to jedna z ważniejszych form aktywności i dla kotów i ich opiekunów. Szczególnie kotom niewychodzącym należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, jak i aktywności umysłowej w ciągu dnia. Wiele problemów behawioralnych rodzi się po prostu ze zwykłej kociej nudy.
  6. Drapanie – no i tu dochodzimy do naszego głównego tematu. Jak to jest z tym drapaniem? Czy przycinanie pazurków ma sens? Czy koty muszą niszczyć swoimi pazurkami meble?

Czy brytyjczyki drapią?

Otóż instynkt drapania jest u nich tak samo silny jak u pozostałych kotów, po prostu robią to bardziej leniwie i z większą ogładą. To piękne zwierzęta o bujnym futrze i głębokim życiu wewnętrznym, ale ich pazurki są tak samo ostre jak u każdego kota.

Przeczytaj również: f Dlaczego koty drapią meble

Dlaczego każdy kot drapie?

Koci instynkt drapania jest bardzo silny. Koty drapią nie tylko żeby ścierać pazury, ale również, żeby zostawić ślad zapachowy. Gruczoły umieszczone w poduszkach na łapach wydzielają specyficzny zapach, dzięki któremu kocię może zaznaczać swoje terytorium. Sofa umieszona w centralnej części domu, często jest idealnym miejscem, aby taki ślad zostawić. Jednak postrzępione frędzle zwisające z kanapy nie wyglądają zbyt estetycznie i niejednokrotnie spędzają sen z powiek kocich opiekunów. Niestety koty nie rozumieją naszej potrzeby utrzymania wnętrza w dobrym stanie. Niejednokrotnie cierpią na tym relacje między kotem, a opiekunem. Sfrustrowany kot ma potrzebę realizacji swoich instynktów, a sfrustrowany opiekun ma potrzebę utrzymania swoich mebli w dobrej kondycji. To tak dobrze znany patos między gatunkowy. Każdy ciągnie w stronę realizacji swoich potrzeb. Dobrze jest przemyśleć ten fakt, zanim przyjmiemy do domu miauczącego przyjaciela. Ludzie często mają tendencje do podporządkowywania sobie potrzeb swoich podopiecznych. Zrozumieć należy jednak, że każdy gatunek (zwłaszcza ten, za który wzięliśmy odpowiedzialność) też ma prawo realizować swoje naturalne instynkty i to na nas jako na opiekunach ciąży odpowiedzialność, aby im to umożliwić i zrobić to w taki sposób, aby zarówno ludzie i jak zwierzęta mogli żyć w harmonii.

Jaki drapak dla kota brytyjskiego?

Co możemy zrobić, aby nasz brytyjczyk nie drapał sofy? Jak zachęcić kota do korzystania z drapaka? Możemy go przekupić zdjęciem królowej w ładnej oprawce, może sprawdzi się piłeczka z wizerunkiem Beckhama i kocimiętką. Można też postarać się, aby kociak mógł zaspokoił swoje potrzeby, ale też żeby nasza przestrzeń pozostała nienaruszona. Dlatego powstał drapak Panakota. Drapak chroni meble, jak również pozwala kotu realizować swój naturalny instynkt. Często nasi klienci mają wątpliwości czy drapak mocowany bezpośrednio na sofę nie zachęci bardziej kota do drapania meble. Otóż nic bardziej mylnego. Instynkt drapania jest silny i potrzebny kotom, dlatego staramy się go przekierować w miejsca, które są dla nas ludzi akceptowalne. Gruby splot sizalu użytego do produkcji naszych drapaków jest dla kotów bardzo atrakcyjną powierzchnią drapiącą. Dodatkowo wysokiej klasy materiał obiciowy i bardzo staranne obszycie gwarantuje, że nasza mata będzie nie tylko idealnym drapakiem, ale również wysokiej klasy dodatkiem do wnętrza. Szeroki wybór drapaków dla pupila w naszym asortymencie gwarantuje zadowolenie klienta dwunogiego i czterołapego jak i ochronę mebli przed zniszczeniem.

Brytyjczyki uwielbiają być rozpieszczane, dlatego ważne są wszelkie akcesoria dla kota jak transportery, kuwety kryte, półki do leżenia. Jednak uważamy, że najważniejszy jest drapak dla kota, szczególnie taki, z którego kot chce korzystać. Czyli jeden naszej serii innowacyjnych drapaków dla kota Panakota.

najlepszy drapak dla kota brytyjskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.